Thursday, March 23, 2017

Essence kevad-suvi

Essence kosmeetikabränd on Eesti turul olnud kohe-kohe kaks aastat. Mina olen algusest peale nende tegemisi jälginud ja mitmed tooted Essence valikust on jõudnud mu superlemmikute ridadesse. On üsna haruldane, et kosmeetikast rääkides saab samas lauses kasutada sõnu "odav" ja "hea", aga nii mõnegi Essence toote puhul olen saanud täieliku wow-efekti osaliseks, sest paarieurone toode on kümme korda kallimale ametivennale tuule alla teinud.

Mulle saadeti tutvumiseks rikkalik kotitäis kevad-suvise kollektsiooni tooteid ja näitan neid nüüd teilegi:


Camouflage full coverage peitekreem (Hind 2.79 EUR)


Full coverage ma selle kohta päris öelda ei saa. Pigem on ta ikka keskmise katvusega peitekreem. Katab kenasti ära kergelt tumedad silmaalused ja punetavad kohad nahal, kuid tugevalt punetavate punnide või tumedate silmaaluste katmiseks jääb temast väheks. Haakub nahaga väga ilusti, ei jäta mingit nähtavat kreemikihti. Nii et kui nahk on üldiselt heas korras, siis kergemate värvivigade korrigeerimiseks sobib ta hästi, aga kui on vaja teha tugevamat katmistööd, siis tuleb leida mingi muu alternatiiv. Saadaval kahes toonis. Minule saadeti toon Ivroy, mis mu heledale nahale ideaalselt sobis.

I love colour lauvärvi primer (Hind 2.79 EUR)

Primer on loodud selleks, et lauvärvide toon võimalikult intensiivsena peale jääks ja kauem püsiks. Esimese ülesandega sai ta hästi hakkama - ka heledad lauvärvid jäid tema peal väga kirkad ja efektsed. Püsivuse pikendamise koha pealt ei saanud ta kahjuks oma tööga väga hästi hakkama. Umbes poolest päevast hakkasid värvid siiski lauvakku kogunema. Tegin katse ja kasutasin kahel järjestikkusel päeval sama silmameiki (tegin meigi Essence My Must Haves paleti abil) - ainus vahe oli see, et ühel päeval panin värvide alla Essence primerit ja teisel oma raudvara hulka kuuluvat Blinc primerit. Essence primeri päeval tuli poolest päevast silmameiki kohendada, aga Blinc primeri päeval püsis see õhtuni kenasti omal kohal. Nii et I love colour primerile ma oma õnnistust ei anna.

My Must Haves lauvärvid


Lauvärvipaletid, kuhu saad ise toonid sisse valida, on mu lemmikud! Viimaks pakub ka Essence seda võimalust. Saad osta tühja 4 auguga karbikese (Hind 1.69 EUR) ja 20-toonisest My Must Haves värvide valikust sinna sisse täpselt endale vajalikud toonid kombineerida. (Iga lauvärvitoon maksab 1.69 EUR). Ilusaid varjundeid on nende 20 seas nii palju, et saaks vabalt ka poole suurema paleti täidetud.

Mina valisin oma paleti jaoks tumepruuni mati värvi 04, heledad pärlmutrised 05 ja 10 ja sädeleva korallitooni  11. Lisaks oli Essence tiimi poolt veel kaasa pandud ilus sädelev roosa toon 06. Lillad ja kuldsed tundusid ka väga ahvatlevad ja muidugi must, mis tugevama meigi juures alati ära kulub. Eks need jäävad siis järgmise paleti jaoks ootele :)


Varem ei ole ma Essence lauvärvide pigmenteeritusega eriti rahule jäänud, aga My Must Haves sarja luues ei ole pigmendiga kokku hoitud:


Nad jäävad nahale sama erksana kui karbis. Eriti positiivselt üllatasid just heledad toonid. Tumepruun toon haakus nahale lausa nii tugevalt, et oli omajagu tööd selle hajutamisega. Nende värvidega meiki tehes on kindlasti vajalikud head pintslid - kui proovid tavalise švammotsikuga aplikaatoriga nii tugevalt pigmenteeritud värve hajutada, on see ikka päris keeruline ülesanne. Minu valitud värvid on praktilised ka selleks, et need ei pea jääma vaid silmade jumestamiseks - heledad toonid on head highlighterina kasutamiseks ja roosa sobib hästi põsepunaks. Värvid püsivad hästi ja pudisevad pealekandmisel minimaalselt. Päeva jooksul kipuvad vaid säraosakesed veidi põskedele pudenema.

Supertäpne silmalainer (Hind 3.09 EUR)


Sellest sai juba esimese kasutamise järel minu täielik lemmik! Essence Liquid Ink lainer on olnud tase omaette ja tundub, et Super Precise lainer on selle edasiarendus ja veelgi parem! Sellel on sügavmust värv, mis jääb nahale ilusti juba esimesel tõmbel ja kuivab kiiresti, nii et saad soovi korral joone kohe üle tõmmata. Selle püsivus on imeline - isegi silma sisenurgas, kus lainerid sageli jooksma hakkama kipuvad, püsis see terve pika päeva veatult. Pintsli ots on väga peenike ja sellega saab teha ülitäpset tööd. Väga-väga soovitan! Ei usu, et 3 euro eest oleks võimalik kuskilt mujalt samaväärset lainerit saada. See on just üks neist toodetest, mis kümme korda kallimatele ära teevad :)

Kulmugeel (Hind 3.39) ja pintsel (Hind 1.69 EUR)


Kulmugeel paistab totsikus üsna tume pruun, kuid nahal hajub tunduvalt heledamaks. Sellega ühtlase tulemuse saamine ei ole väga lihtne, sest seal, kus kulmud on lopsakad, kinnitub ta väga hästi, aga hõredamas kohas, kuhu oleks just tumedust lisada vaja, kipub väga ära hajuma. Kandsin peale Essence kulmupintsliga, mis oli väga hea tugevuse ja tihedusega ja mille viltune ots oli kulmude kujundamiseks ideaalne.

Ripsmetuššidest sain proovida mõlemat kauapüsiva sarja toodet. (Ühe hind 3.39 EUR)


Lillas tuubis Lash Extension tušš minu sõbraks ei saanud. Ta oli kuivavõitu, kippus pealekandmisel pudisema ja ei katnud ripsmeid ühtlaselt. Tulemus jäi kuidagi sasine: Näidismeigis saigi kasutatud just Lash Extensionit:


Roosas tuubis Curl & Hold oli aga hoopis teisest puust - tõesti väga hea tušš. Andis nii pikkust kui tihedust, koolutas ripsmeid nagu nimi lubab ja püsis terve pika päeva veatult. Nii et nendest sõsartoodetest soovitan kindlasti just roosas tuubis varianti.

Luminous Matt päikesepuuder (Hind 3.39)


Päikesepuudri keskmine osa on kerge kumaga ja välimine tumedam osa matt. Puudrite paigutus ei luba tavasuuruses päikesepuudri pintsliga võtta toodet nii, et saaks kätte ainult matti puudrit, millest on kahju. Mulle meeldiks rohkem, kui nende paigutus oleks nii, et pool karbist on matti ja pool kumaga puudrit, et saaks modelleerimiseks võtta vaid matti ja päikesesuudluse lisamiseks kumavat puudrit. Seda on saada vaid ühes toonis ja esimest korda ütlen, et puuder võiks isegi terake tumedam olla. Ma olen väga heleda nahaga ja enamasti on just vastupidine probleem, et kõige heledam päikesepuudri toon kipub mulle liiga tumedaks jääma. Praegu, kui viimanegi suvemälestus on nahalt kadunud, on toon mulle veel sobiv, aga konkreetsemate modelleeringute saavutamiseks jääb juba praegu veidi liiga heledaks.

Shine Shine Shine huuleläiked (Hind 2.19)


Mul on väga hea meel, et mattide huulevärvide kõrval hakkab kosmeetikatootjate valikusse üha enam jälle läikega huuletooteid siginema. Matt näeb lopsakatel huultel väga cool välja, aga kui tahaks huultele lisada visuaalselt veidi volüümi ja kui aegajalt huulte kuivus ja ketendus kimbutavad, siis on läikega tooted ikka parem valik. Shine Shine Shine läikeid on saadaval 13 toonis täiesti läbipaistvast kuni erksate efektvärvideni välja. See on huultel väga mõnus ja niisutav, rikkaliku värviga ja ei kleebi. Püsivus on huuleläike kohta väga hea ja elab üle ka kergema söömise-joomise. Minule saadeti särtsakad toonid 12 ja 13, mis on väga efektsed, aga miinusena kipuvad päeva jooksul hammastele liikuma. Selle vastu aitab, kui kanda värvi peale huulepintsliga ja üleliigne värvikiht huulte keskelt salvrätikusse tupsutada. Nii on värv keskelt küll pisut heledam kui äärtest, aga vähemalt jäävad hambad puhtaks.

Pildil on huultel toon 12 nimega Runway - Your Way.


Kevad-suvisest kollektsioonist leiab ka kaks multipaletti silmade ja näo jumestamiseks. (Hind 4.49)Mina sain paleti 01 - Glow for it. Näpuga värve nahale tõmmates tundus, et kõigi toonide pigment on väga hea, aga kui jumestama hakkasin, siis pidin veidi pettuma - heledad lauvärvid hajusid väga ära. Neid ei saa võrrelda My Must Haves toonide intensiivsusega. Ainus, mille pigmendile etteheiteid pole, on tumepruun toon.

Paleti staariks on aga highlighter! See on tõesti väga hea. Ilus hele sädelev värv, millega saab teha efektset highlighti. Nii et isegi juhul, kui paletis olevaid lauvärve kasutama ei hakka, siis särapuuder päästab paleti maine :)

Essence Gel lakkide kohta on mul olnud palju kiidusõnu. Need jäävad juba ühe kihiga peale erksad ja väga siledad. Küünetoodete valikusse on sel kevadel lisandunud kaks uut sarja - Colour Boost intensivse pigmendiga sari, mille tooted lubavad juba ühe kihiga anda väga erksa värvitulemuse ja tugevdava ja kaitsva toimega Glow & Care lakid, mille hulgast ma kaks tooni ka ise järgi proovida sain:


Ühe laki hind on 1.99 EUR. Heledas toonis on pudelikeses näha kumavat efekti, aga küüntel see eriti välja ei paista. Korralikuks katvuseks vajavad Glow & Care lakid kahte kihti. Kuivamine on neil aeglasevõitu, aga uue tootena on Essence välja lasknud ka kiirkuivatuslaki, mille endale tulevikus kindlasti osta kavatsen.


Katsetasin lakke ilma pealislakita ja püsivus oli neil päris hea - 3 päeva püsis lakk kenasti. Tõenäoliselt oleks pealislakiga tulemus veel parem olnud.

Olgugi, et Essence tooteid on Eestis saada olnud vaid 2 aastat, siis tegelikult tähistavad nad sel aastal juba oma 15. sünnipäeva. Selleks puhuks on nende kodulehel võimalik postitada pildiõnnitlus. Õnnitlejate vahel loositakse välja rikkalikult auhindu, nii et soovitan minna Essence lehele uudistama. :)

No comments:

Post a Comment