Thursday, May 11, 2017

Enne ja nüüd


Jumestamine on läbi aja minu jaoks päris palju muutunud. Kui varem kasutasin ma meiki selleks, et teha midagi huvitavat - eksperimenteerisin silmameigis sageli erksate värvidega ja kui meik oli näos, siis oli kindel, et see ikka välja ka paistis, siis nüüd mõtlen ma jumestades hoopis sellele, et meik mõjuks puhtalt, värskelt, noorendavalt ning otsa vaadates ei oleks meigikiht esimene asi, mida mind vaadates näeb :) Kasutan vähem värvilisi silmameigitooteid ja rohkem nude toone, aga pööran palju suuremat tähelepanu korraliku meigipõhja tegemisele.

Mis siis on need punktid, mis muutunud on ja mis vähemalt minu enda arvates on mu jumestuse palju kenamaks teinud:
 • Meigipõhi - Mul ei ole kunagi nahaga tõsiseid muresid olnud, aga ometi tundus varem, et kui näos on kasvõi paar punni, siis on see piisav põhjus kogu nägu võimalikult katva jumestuskreemiga kokku mätsida. Praegu kasutan hoopis kerge katvusega läbikumavaid jumestuskreeme, mis nahatooni ühtlustavad, kuid ei mata nägu märgatava meigikihi alla. Kui mureks on mõni punetav koht, või vistrik, siis kasutan tugevalt katvat peitekreemi vaid sellel kohal ja nii jääb üldmulje meigist ikkagi kerge ja värske, sest enamus näost on kaetud õrna ja läbikumava tootega.
 • Silmade ümbrus - varem kandsin jumestuskreemi peale näppudega ja tegin seda üsna hooletult. Laugudele ei pannud ma jumestus- või peitekreemi, sest sinna läks ju peale lauvärv ning ma ei näinud põhjust selle alla veel jumestuskreemi panna. Praegu kannan jumestuskreemi peale meigikäsna abil ja pööran suurt tähelepanu just täpsemale tööle - katan jumestus- või peitekreemiga ära silmalaud ja tupsutan kreemi hoolikalt ka silma välisnurkadesse, kus nahk kipub olema roosakam kui mujal. Kui nahk silmade ümbert on tumedam või punasem kui ülejäänud näos ja seda peitekreemiga ära ei varja, siis ei ole vahet, kui osavalt sa ülejäänud meigi teha suudad - värsket tulemust ikka ei saavuta, sest punetavad/tumedad silmaümbrused muudavad näo väsinuks.
 • Nahahooldus - varem oli jumestus minu jaoks nr 1 ja nahahooldus nr 2. Praegu vastupidi. Puhastan ja kreemitan nägu igapäevaselt, aga jumestust iga päev ei tee. Eks see kajastub ka mu "põhi peal" postitustes, kus domineerivadki iga kord tühjad nahahooldustoodete totsikud. Seda, et meigividinad otsa saaks juhtub palju harvem.
 • Kunstripsmed - kui tahtsin varem saada efektset meiki näiteks mõneks pildistamiseks, siis kuulusid sinna juurde kindlasti ka lopsakad kunstripsmed. Panin neid alati terve pika riba, mõtlemata, kas see üldse mu silmakujuga sobib. Mul on üsna sügaval silmakoopas olevad silmad, mis välisnurgast kergelt allapoole hoiavad ja praegu olen arvamusel, et kõik, mis ma silmade juures meigiga teen, peab olema silma välisnurgast tõstev. Nii et kui ma praegu kunstripsmeid kasutan (mida juhtub harva), siis valin tavaliselt nurgaripsmed, mis katavad vaid 1/3 ripsmepiirist, või siis sellise täisripsmerea, mis on välisnurgast tunduvalt pikem kui sisenurgast. 
 • Silmameik - vanasti kasutasin silmameigis hea meelega erksaid värve ja hajutamistöö käis siuh-säuh ja väga kiiresti. Nüüd on mu põhilised tööriistad erinevad nude toonid ja silmameigi hajutamine on jumestuse tegemise juures vist küll kõige aeganõudvam etapp. Varem ei tulnud ma selle pealegi, et võiks silmapliiatsit hajutada ja see jäigi laule nii nagu ta otse pliiatsist tuli (enamasti ei saanud ma seda siis täiesti vastu ripsmepiiri, nii et ripsmete ja pliiatsijoone vahele jäid heledamad alad). Nüüd on silmi jumestades mu põhiline soov see, et kogu meik otsekui kasvaks silmast välja ja ripsmete ning pliiatsi/lainerijoone vahele ei jääks kindlasti mingit heledat nahariba. Nii et silmapliiatsi ripsmete vahele hajutamine on iga kord hädavajalik samm.
 • Tööriistad - kunagi kasutasin silmameigi tegemiseks lauvärvidega kaasas olevaid švammaplikaatoreid ja huulepulka kandsin peale otse pulgast. Nüüd on head meigipintslid nii asendamatuks saanud, et švammaplikaatoriga ei oskagi enam midagi ette võtta. Huulepulka kannan samuti enamasti peale ikka huulepintsliga, mitte ei lenda pulgaga peale.
 • Põsepuna ja päikesepuuder - varem ei kasutanud ma neid kahte toodet üldse. Ma ei saanud täpselt aru, kuhu ma neid näol peaksin panema ja üldse tundus see üsna mõttetu etapp. Praegu ei tee ma ka kõige lihtsamat päevameiki ilma kergelt põsepuna ja päikesepuudrit kasutamata. Jumestuskreemiga võtame näolt ära loomuliku õhetuse ja varjud, nii et nägu on nagu puhas hele leht. Päikesepuudri ja põsepuna abil saab varjud ja värske õhetuse näole tagasi anda, aga asetada need sinna, kuhu vaja :)
 • Puuder - puuderdamine oli kunagi mu jaoks vahend näo läikima hakkamise vältimiseks ja kogu näo katmine käis hästi kiiresti ja üsna hooletult pintsliga üle näo pühkides. Praegu on puuderdamine esiteks just meigipõhja kinnitamiseks ja nahale kannan seda vajutavate-tupsutavate liigutustega, et meik kenasti fikseeritud saaks.
 • Must joon alumisel limaskestal - brrr, kuidas ma nüüd jälestan seda, kui muidu üsna kerge silmameigi juurde on tõmmatud silma alumisele limaskestale must jutt. Vanu pilte vaadates tahaks meigieemaldaja võtta ja ennast korda teha :D Siis ilmselt tundus see lihtne viis "silmad pähe saada", sest tõepoolest on ju alumisele laule joont maalida märksa lihtsam kui ülemisele ilusat lainerit teha. Aga kahju lihtsalt vaadata, kuidas ma oma kõige noorematel ja ilusamatel aegadel end hoopis koledamaks meikisin.
 • Kulmud - praegu algab mu kulmumeik alati sellest, et harjan kulmukarvad ülespoole ja soovitud suunas, et kulmudele ilus kuju anda. Vanasti ma seda ei teinud ja kulmud olid seetõttu "sorgus" ja ka vaatamata hoolikale täitmisele jätsid lohaka mulje.
 • Huuled - varem värvisin ma huuli üsna harva, sest polnud lihtsalt endale sobivat huulevärvi leidnud ja kui silmad olid tugevalt värvitud ning huuled täiesti meikimata, siis oli tulemus üsna tasakaalust väljas. Praegu panengi sageli just huulte värvimisele põhirõhu, sest minu keerulise silmakuju juures võtab korraliku silmameigi tegemine palju aega ja lähen lihtsama vastupanu teed, jättes silmameigi tagasihoidlikumaks ja värvin hoopis huuled särtsakaks.
 • Ripsmed - praegu koolutan alati enne tuši kasutamist ripsmeid, sest tulemus on nõnda palju parem. Vanasti ei olnud mul ripsmekoolutajatki ja ei osanud sellest puudust ka tunda. Ripsmeid värvides ei teinud ma sellest suurt numbrit, kui tušš ripsmeid kokku kleepima juhtus. Praegu vaatan alati hoolikalt, et ripsmed kenasti eraldatud oleksid ja alumisi ripsmeid värvides harjan nad pärast veel läbi, et tulemus oleks vaevumärgatav ja võimalikult puhas.
Lõppu siis üks enne/pärast pilt ka, mille puhul tahaksin vasakpoolsel pildil oleva umbes 12-aasta taguse enda nägu pesema saata :D


Millised on teie meigiapsud, millest nüüdseks välja kasvanud olete?

No comments:

Post a Comment